Anioły pod Tatrami

Wielu miłośników Tatr twierdzi, że Zakopane i Tatry to raj na ziemi. Jest chyba w tym sporo prawdy, skoro Anioły wybrały właśnie to miejsce by pokazać nam swoje różne oblicza. Już 7 grudnia możecie spotkać się z tatrzańskimi aniołami w Restauracji Javorina w Zakopanem, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy organizowanej przez Galerię pod makiem. Jako patroni medialni tego wspaniałego artystycznego wydarzenia – zapraszamy na spotkanie z Aniołami pod Tatrami!

Galeria pod makiem i Restauracja Javorina otworzyły drzwi dla niezwykłych anielskich gości. Zbiorową wystawę prac znakomitych artystów Galerii pod makiem można oglądać o 7 grudnia do końca stycznia 2014 roku.

W najbliższą sobotę, 7 grudnia o godzinie 17.00, warto odwiedzić Javorinę (Zakopane, Strążyska 1) i wziąć udział w wernisażu, podczas którego będzie można usiąść przy stole z twórcami wystawy i z artystami by porozmawiać o osobistych spotkaniach z aniołami. Podczas otwarcia zakopiański teatr Scena A2 wystawi sztukę pt.  Kantata na cztery skrzydła.

Podczas wystawy Anioły pod Tatrami będzie można spotkać się z wyjątkowymi pracami artystów związanych z Galerią pod makiem. Do projektu zaproszono nie tylko uznanych twórców, ale również wielu ciekawych młodych artystów, którzy są jeszcze mało znani w Zakopanem, ale ich prace są warte tego by pokazać je szerszemu gronu odbiorców. Spotkanie z aniołami w przestrzeni Javoriny będzie idealną okazją ku temu by poznać nowych, znakomicie zapowiadających się artystów, którzy chcą wnieść do świata odrobinę anielskości.

Na wystawie znajdziecie takich artystów jak: Joanna Bekier, Katarzyna Buda, Paulina Dąbrowska-Dorożyńska, Krzysztof Karasek, Łukasz Kossowski, Krzysztof Michno, Zygmunt Piekacz, Anna i Bogdan Popowiczowie, Dominika Madejska – Turska, Barbara Malinowska, Larysa Morawska, Bożena Dura,  Magda Posadzka Gądek, Stanisław Wyrtel, Krystyna Zaboklicka oraz manufaktury artystyczne Projekt Stołek i Ann Decor.

 

Wernisaż wystawy Anioły pod Tatrami to nie tylko spotkanie ze sztuką, ale również okazja by zrobić wspólnie coś dobrego. Organizatorzy anielskiego spotkania zapraszają wszystkich artystów, których prace będą prezentowane na wystawie, do wykonania 10 kartek świątecznych. Podczas niezwykłego, sobotniego wieczoru będzie można kupić za dowolną kwotę wykonane kartki, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na dobroczynny cel wybrany przez organizatorów. Warto wesprzeć anielską inicjatywę!

W imieniu Galerii pod makiem i Restauracji Javorina zapraszamy Was na wernisaż wystawy Anioły pod Tatrami w sobotę, 7 grudnia od godziny 17.00 w Javorinie – ul. Strążyska 1.

Jeśli nie będziecie mogli wziąć udziału w wernisażu pamiętajcie, że spotkać się z Aniołami można do ostatniego dnia stycznia 2014 roku!

 Galeria pod makiem – strona www, Galeria pod makiem na FB

W Tatrach anioły są wszędzie  Anioły pod Tatrami

Te małe rude co udają rydze
chowają się złośliwie pod darnią na zboczu

Te z białymi skrzydłami

tak wielkie że zepsują każdą panoramę
układają się w żleby wyciągają nogi
leżą cicho małpując szare płachty śniegu 

czasem biała skarpeta leży nieco dalej

Te oślepione iskrą słońca na grani
zawstydzone
o twarzach czerwonych jak głazy z suchego potoku 

Te z połamanymi skrzydłami
siedzą samotne po chałupach

piją wódkę

Ludzie gadają że są niewidzialne
wystarczy jedna zdrowaśka
by je ujrzeć  

Łukasz Kossowski, Anioły w Tatrach

Komentuj

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,