Polana Kalatówki to miejsce, w którym można znaleźć piękny hotel górski, który przez wielu turystów nazywany jest schroniskiem na Kalatówkach, dlatego możecie o nim przeczytać w tej części naszego portalu. Dla niektórych jest to miejsce, do którego warto wstąpić chociaż na chwilę i podziwiać stamtąd niezwykłe widoki, a inni wolą omijać Kalatówki twierdząc, że jest to „schronisko dla nadzianych turystów”.  A jak jest Waszym zdaniem?

Dla nas Hotel Górski na Kalatówkach to miejsce, którego nie nazwalibyśmy schroniskiem, ale nie można odmówić temu obiektowi uroku. Wiele osób wybierając się chociażby niebieskim szlakiem na Giewont czy w stronę Czerwonych Wierchów, chętnie zatrzymuje się tu na śniadanie czy chwilę odpoczynku. Z Kalatówek można podziwiać kolejkę linową na Kasprowy Wierch – niektórzy potrafią specjalnie po to przyjść pod hotel, by przez kilkadziesiąt minut fotografować wagoniki kolejki.

W Hotelu Górskim na Kalatówkach czekają na gości:    Hotel Górski na Kalatówkach

– 4 pokoje 1-osobowe z umywalką

– 21 pokoi 2-osbowych z umywalką

– 6 pokoi 2-osobowych z łazienką

– 4 pokoje 3-osobowe z umywalką

– 2 pokoje 3-osobowe z łazienką

– 2 pokoje 5-osobowe z umywalką

– 3 apartamenty 2 osobowe

Jeśli chodzi o ceny noclegów w tym miejscu to polecamy zajrzeć na oficjalną stronę hotelu. Minimalna cena noclegu poza sezonem to 45 złotych od osoby w pokoju 5-osobowym, a maksymalne ceny przekraczają 200 złotych (apartamenty).  Po cenach można wywnioskować, że jest to miejsce przeznaczone dla osób, które chcą skorzystać z hotelu oddalonego od Zakopanego i wypocząć w ciszy i spokoju. Dodamy tu, że ruch samochodowy jest zamknięty i że na Kalatówki dostać się można jedynie piechotą po drodze  z tzw. „kocich łbów”, która zaczyna się w Kuźnicach. Dojście do hotelu górskiego zajmuje około 40 minut.

 

Hotel Górski PTTK Kalatówki
skrytka pocztowa 194
34-500 Zakopane

0048 0 182063644