Kapela Hanki Wójciak

Już w ten piątek, 23 listopada, w Dworcu Tatrzańskim będzie można zobaczyć i usłyszeć Kapelę Hanki Wójciak! Od godziny 19.00 po Krupówkach roznosić się będą dźwięki prawdziwej, oryginalnej i porywającej muzyki. Hanka Wójciak wraz z Kapelą zaprasza na swój występ – nie można tego przegapić!

Kapela Hanki Wójciak  w Dworcu Tatrzańskim

23 listopada 2012, piątek, godz. 19.00, ul Krupówki 12, Zakopane

Bilety: 20 zł( przedsprzedaż), 30 zł ( w dniu koncertu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten koncert naprawdę warto zobaczyć! Świadczą o tym opinie tych, którzy już mieli okazję zobaczyć i usłyszeć Kapelę Hanki Wójciak na żywo:

Brawurowy koncert Kapeli Hanki Wójciak wzruszał, bawił i porwał do wspólnego śpiewania niemal całą widownię.

[www.rosyjskaruletka.edu.pl – Rosja Wydarzenia Kultura]

Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (…) szczerość jest cechą, która emanuje z tej  góralki – tak w zachowaniu na co dzień, jak i z jej piosenek.

[Wacław Krupiński, Dziennik Polski]

 Mocny, czysty głos, diabelski temperament góralski, wyrazisty image sceniczny, niebanalne teksty (…) otwartość na nieuczesane improwizacje z pogranicza muzyki etnicznej i jazzu.

To jest muzyka kolorowa.

[ Marek Tomalik, Tygodnik Podhalański]

 

Kapela Hanki Wójciak w wykrystalizowanym składzie prezentuje swoją twórczość od maja 2011 roku. Zespół przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty, która zawierać będzie autorskie kompozycje, inspirowane kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata. Przewidywana premiera płyty to wiosna 2013 roku.

 

Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół.

W piosenkach Kapeli odnaleźć można elementy jazzu, muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy…

Hanka, założycielka zespołu, jest autorką słów i melodii. Na wspólnych próbach muzyka i aranże nabierają ostatecznego kształtu.

Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem – To jest muzyka kolorowa!

Jeśli więc macie wolny piątkowy wieczór to zapraszamy na pełen góralskiego temperamentu występ Kapeli Hanki Wójciak w Dworcu Tatrzańskim.  Koncert z pewnością przypadnie do gustu nie tylko wielbicielom podhalańskiego klimatu, ale również fanom  muzyki etnicznej w dobrym, pełnym życia i emocji wydaniu.

O Hance Wójciak można poczytać tutaj: Hanka Wójciak – góralka z pasją

A zeszłoroczny występ wspaniałej Kapeli Hanki Wójciak można zobaczyć tu:

Komentuj

Kategorie: AktualnościAtrakcjeZ archiwum

Tagi: , ,