Czarny Staw Krupówki

Czarny Staw dla miłośników Tatr to przede wszystkim jezioro położone w kotle polodowcowym w Dolinie Rybiego Potoku, które swój kolor zawdzięcza cieniom rzucanym przez okoliczne szczyty gór w tym Kazalnicę i Rysy, oraz sinicom występującym w wodach jeziora. To one powodują, że woda jest tak ciemna, że nieomal czarna. A dla tych, którzy prócz gór kochają także świetną kuchnię, Czarny Staw to także wspaniała restauracja na Krupówkach 2.

Bardzo łatwo tam trafić, bo po zapachu najlepszych ponoć placków ziemniaczanych w całym Zakopanem. Samą restaurację widać z daleka, bo znajduje się dokładnie naprzeciwko Kościoła p.w. Świętej Rodziny na samym początku słynnych Krupówek, ale także dlatego, że przed jej wejściem stoi zawsze długa kolejka do okienka właśnie z plackami.

Restauracja przeszła wiele zmian, bo początkowo specjalizowała się w daniach rybnych, a obecnie słynie oprócz placków, także z fantastycznych dań z grilla. Baranina i jagnięcina są tam przyrządzane tak, że na samą myśl o nich cieknie ślinka. Czy z grilla czy w gulaszu, są przepyszne. Do tego niesamowity żur z kiełbasą, który tak jak w Czarnym Stawie nie smakuje chyba nigdzie. Wielka porcja pierogów, trudna do zjedzenia w pojedynkę, z tak różnorodnym nadzieniem, że zawsze jest kłopot z wyborem- ruskie, z mięsem, z kapustą i grzybami, z grzybami i sosem czosnkowym, z bobem i kwaśną śmietaną,  swojskie z bryndzą, z serem i szpinakiem czy z jagodami lub truskawkami. Zawsze świeżo zrobione, wyjątkowe. A dla amatorów lżejszej kuchni są świetne sałatki, szczególnie sałatka Bacy z kurkami i bundzem. Pychota.

A poza super jedzeniem i wyśmienitymi trunkami, Czarny Staw ma niesamowity klimat, który przyciąga tak wielu. Góralska gościnność wręcz uderza, a przyjaźnie i bezpośrednio nastawiona do każdego obsługa bardzo umila sam posiłek. Do tego skoczna muzyka, która pozwala nam się poczuć jak na najlepszej imprezie góralskiej, co jeszcze potęgują popisy wokalne i taneczne kelnerów.

Dlatego w Czarnym Stawie można nie tylko zaspokoić głód, ale także miło spędzić czas po długich wędrówkach w górach.

Autor tekstu: Joasia

Komentuj

Kategorie: Karczmy i restauracje

Tagi: , ,