Karczma Szymaszkowa

Odwiedzając Zakopane turysta poszukuje nie tylko niezwykłych widoków, ale również wyjątkowych smaków i aromatów kuchni regionalnej. Wśród wielu karczm, które rozsiane są po całym mieście, możecie znaleźć ciekawą restaurację regionalną o nazwie Karczma Szymaszkowa, w której można znaleźć nie tylko smaczną kuchnię. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to karczma z najpiękniejszą panoramą Tatr, gdzie można przyjemnie spędzić czas w otoczeniu górskiego klimatu.

Karczma znajduje się w bardzo atrakcyjnym miejscu – na trasie do Doliny Kościeliskiej, w pobliżu kąpieliska termalnego „Szymoszkowa” i bardzo nowoczesnej kolejki krzesełkowej na „Polanie Szymoszkowej”.  Chyba nie zaprzeczycie, że widoki z tejże polany są naprawdę niezwykłe i że ich towarzystwo podczas smacznego posiłku zaostrza apetyt.

Dużym atutem Karczmy Szymaszkowa jest ciekawe, regionalne wnętrze drewniane połączone z regionalnymi akcentami, które tworzą bardzo przyjemny klimat. Karczma jest znakomitym miejscem na spotkania biznesowe, różnego rodzaju uroczystości czy na przyjemnie spędzone chwile w gronie najbliższych. Gościom karczmy czas umila regionalna muzyka góralska, której podczas wizyt w Zakopanem chyba nikt nie ma dość.

Dla gości karczma przygotowała różnorodne menu, w którym znaleźć można oczywiście kuchnię regionalną, a także kuchnię polską czy dania kuchni włoskiej. Atutem kuchni Karczmy Szymaszkowa jest stosowanie świeżych produktów i „owoców regionu” czyli serów górskich, baraniny. Na uwagę zasługuje również bogata karta win i alkoholi z różnych stron świata. Oferta doznań kulinarnych na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego smakosza.  Każde danie prezentuje się bardzo zachęcająco i wpisuje się w twierdzenie, że w Tatrach sztuka kulinarna jest naprawdę dobrze rozwinięta.

Warto spróbować każdego z dań serwowanych w prezentowanej karczmie. Na szczególną uwagę zasługują chociażby rydze z patelni na maśle, kociołek tatrzański z domowymi kluseczkami, karczek marynowany czy naprawdę smaczne pizze, których wybór jest bardzo szeroki.

Restauracja regionalna „Szymaszkowa” zadbała również o swoich najmłodszych gości, dla których można wybrać coś smacznego z menu dla dzieci, a po posiłku rodzice mogą spokojnie rozkoszować się widokiem pięknej tatrzańskiej panoramy, gdy ich pociechy korzystają z dobrze wyposażonego kącika zabaw dla maluchów.

W ofercie karczmy ważne miejsce zajmuje organizacja imprez okolicznościowych, takich jak chociażby wesela z góralskim akcentem i polską kuchnią z nutą tradycji.  Miłośnikom góralskiej tradycji i klimatu proponowane są kolacje regionalne z góralską muzyką na żywo.  Oczywiście klienci mogą zorganizować w obiekcie  komunie, chrzty, urodziny, rocznice czy nawet spotkania biznesowe. Jeśli komuś z Was marzy się Wigilia z kuligiem i atrakcjami to Karczma Szymaszkowa również umożliwia korzystanie z takiej wyjątkowej atrakcji.

Jeśli szukacie miejsca, w którym można połączyć doznania kulinarne z rozkoszami wizualnymi w postaci pięknego widoku na Giewont i inne tatrzańskie szczyty to warto odwiedzić Karczmę Szymaszkowa osobiście i przekonać się, że to jedno z najciekawszych miejsc w Zakopanem. To miejsce to idealny pomysł na wypoczynek po całodziennym przemierzaniu szlaków. Wyjątkowy posiłek z malowniczym widokiem na Tatry  to doskonałe ukoronowanie udanego pobytu w naszych pięknych górach.

KARCZMA SZYMASZKOWA
ul. Szymaszkowa 1c, 34-500 Zakopane, tel.  18 20 64 108, kom. (+48) 602 766 602, karczma@szymaszkowa.pl

     

Komentuj

Kategorie: Karczmy i restauracje

Tagi: , , , , ,