Karczma U Jędrusia

Kto z Was był już w Gliczarowie Górnym? Czy wiecie, że będąc w Gliczarowie można zobaczyć jedną z najpiękniejszych tatrzańskich panoram? Gliczarów Górny jest jedną z najwyżej położonych polskich miejscowości i stanowi jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Podhalu.  Gliczarów nie tylko ze względu na widok na Tatry zasługuje na zainteresowanie turystów i na to, by poświęcić kilka chwil na wizytę w atrakcyjnej miejscowości.

Poszukując regionalnego klimatu i smakowitej kuchni góralskiej, warto zajrzeć do Karczmy U Jędrusia, która została otworzona niedawno, a już dziś cieszy się dużym szacunkiem wśród gości. Na dzień dzisiejszy karczma U Jędrusia jest jedną z niewielu karczm Gliczarowa, ale z całą pewnością jest jedną z najlepszych nie tylko w Gliczarowie, ale na całym Podhalu.

W Karczmie U Jędrusia możemy znaleźć wszystko to, co jest typowe dla regionu – wspaniały wystrój drewnianej karczmy, liczne elementy charakterystyczne dla folkloru góralskiego, miłą obsługę i oczywiście perełki kuchni regionalnej, które zaspokoją oczekiwania nawet największych smakoszy.

Już od progu w Karczmie U Jędrusia witają nas efektowne drewniane ściany i meble, które sprawiają, że całe otoczenie daje odczuć, iż znajdujemy się w restauracji w górach. Piękny kominek zwłaszcza zimową porą zachęca do tego, by przysiąść przy nim na chwilkę i odpocząć wsłuchując się w muzykę góralską graną na żywo przez znakomitą kapelę.  Dodatkowym przyjemnym dla oka, niespotykanym w innych karczmach akcentem są przepiękne, kolorowe obrusy góralskie, które znakomicie zdobią stoły i dodają drewnianemu wnętrzu koloru i ciepła.

Klienci, którzy chcieliby zorganizować niecodzienną uroczystość w górach, mogą skorzystać z bogatej oferty Karczmy U Jędrusia, która oferuje takie propozycje jak wesela, chrzciny czy przyjęcia komunijne, a także biesiady z udziałem kapeli góralskiej czy nawet spotkania biznesowe i konferencje. Atutem restauracji jest nie tylko położenie w spokojniejszym i mniej obleganym miejscu niż Zakopane, ale również znacznie korzystniejsze dla klienta ceny.

Warto zauważyć, że Karczma U Jędrusia proponuje nie tylko miejsce na weselną biesiadę, ale również usługi znakomitej kapeli, bardzo dobrego fotografa i kamerzysty czy również noclegi położone w okolicach karczmy.

A co z menu dostępnym dla gości odwiedzających karczmę w Gliczarowie Górnym? Karta dań nie dość, że prezentuje się bardzo atrakcyjnie to zachwyca klienta naprawdę przystępnymi cenami i bogactwem propozycji kuchni regionalnej. Poza naprawdę smacznym żurkiem (żurek z jojkiym i kiełbasom) i typową dla regionu kwaśnicą na żeberku, na pierwsze danie możemy polecić każdą inną zupę z menu, gdzie ceny zup wahają się od 5 do 8 złotych za porcję. Czy w innych miejscowościach tatrzańskich można zjeść za taką cenę?

Dania główne serwowane są w bardzo atrakcyjnych cenowo zestawach. Przykładowo smakowity schab z grilla, grule opiekane i bogate surówki można zjeść już za 15 złotych. Na szczególną uwagę zasługuje rozpływająca się w ustach golonka podawana ze świeżutkim pieczywem, a także karczek z cebulką i boczkiem.  Każdy klient znajdzie coś dla siebie! Dla miłośników drobiu ciekawą propozycją będzie filet grillowany z pomidorami i serem zapiekany, a dla amatorów ryb czeka pstrąg z górskiego potoku (my szczególnie polecamy pstrąga w miodzie i migdałach – niebo w gębie!).  Menu nafaszerowane jest smakowitymi propozycjami (od pierogów z kapustą i grzybami, przez śledzie po góralsku, aż po zdrowe sałatki i słodkie dodatki), które dostępne są w cenach do 20 złotych. A jeśli zastanawiacie się w jakich cenach serwowane jest piwo, które jest nieodłącznym elementem wakacyjnego posiłku w górach to z pewnością Was zaskoczymy! – 7 zł to średnia cena za duże piwko – w górach niespotykane, prawda?

Jeśli chcecie spędzić miło czas w karczmie góralskiej, zjeść coś góralskiego w dobrej cenie i w przyjemnym otoczeniu podhalańskiego folkloru i uniknąć tłumów i kolosalnych cen zakopiańskich to zapraszamy do Gliczarowa Górnego.  Karczma U Jędrusia zaprasza na niezwykłe doznania kulinarne i przyjemny pobyt w miejscu, w którym Tatry smakują wyjątkowo!

Karczma u Jędrusia

Ul. Skupniowa 27, 34-425 Gliczarów Górny, tel. 506 032 197, karczma@ujedrusia.com

Komentuj

Kategorie: Karczmy i restauracje

Tagi: , , , ,