fot. Biegówki pod Tatrami

Narciarstwo biegowe cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem głównie za sprawą Justyny Kowalczyk, która dostarcza nam wielu emocji i radości. Gdy zbliża się zima to w wielu polskich domach rozpoczyna się wielkie oczekiwanie na start sezonu w Pucharze Świata w Biegach Narciarskich. Zmagania naszej Mistrzyni z groźnymi rywalkami z Norwegii czy Szwecji sprawiają, że coraz więcej Polaków zakłada na nogi biegówki i rusza na trasy. Chcielibyśmy przedstawić Wam ciekawą inicjatywę pt. Biegówki pod Tatrami i zaprosić Was do wspólnego biegania na nartach w Zakopanem.

 

Biegówki pod Tatrami zapraszają we wtorki na Nocne Biegówki, czyli cotygodniowe wspólne bieganie na nartach w samym centrum Zakopanego. Pierwsze nocne wyjście na trasę na górnej Równi Krupowej już 24 stycznia o godz. 20:00

Impreza narciarsko-towarzyska to propozycja dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Chcemy zachęcić miejscowych i gości, którzy przyjechali tu na ferie, by po pracy lub szaleństwach na stoku spotkali się na biegówkach. Być może dla niektórych będzie to pierwsza okazja, by spróbować swoich sił na tych nieco innych nartach – mówi Piotr Manowiecki z Biegówek pod Tatrami.

Na Równi Krupowej czeka ratrakowana trasa o długości 4km. Organizatorzy zadbali o przygotowanie oświetlonej trasy dla stylu klasycznego i stylu łyżwowego.  Po wspólnym bieganiu, które zaplanowano na około półtorej godziny, dla chętnych odbędzie się impreza integracyjna w restauracji.

Zbiórka uczestników pod pomnikiem Władysława hr. Zamoyskiego, skrzyżowanie górnych Krupówek i al. 3 Maja.  Zmotoryzowani mogą zaparkować swoje auta na parkingu obok restauracji przy ul. Krupówki 73. Osoby, które chciałyby wypożyczyć narty, proszone są o kontakt mailowy: biegowkipodtatrami@op.pl

 Udział w imprezie jest bezpłatny.

Aktualne informacje  http://www.facebook.com/BiegowkiPodTatrami

Czy warto wziąć udział w takiej imprezie? Niewątpliwie jest to ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu i na wprowadzenie aktywności fizycznej do czwartkowego rozkładu dnia.  Kto wie? Może spośród uczestników nocnego biegania pod Giewontem wyłoni się następca bądź następczyni Justyny Kowalczyk? Może to właśnie w mieście Śpiącego Rycerza rośnie kolejny polski mistrz biegów narciarskich?

Naszym zdaniem Biegówki pod Tatrami to świetny pomysł, który może sprawić, że Zakopane będzie drugim (po Jakuszycach) najważniejszym punktem na biegówkowej mapie Polski. Narciarstwo biegowe to sport dla starszych i młodszych, małych i dużych, górali i ceprów. Podobno na nartach biegać każdy może – jeden lepiej, drugi odrobinę gorzej, ale jedno jest pewne – biegówki łączą i dają naprawdę dużo frajdy!

Zapraszamy więc w każdy wtorek na wspólne bieganie pod Tatrami. Przyprowadźcie znajomych, rodzinę czy Waszych gości. Załóżcie biegówki na nogi i ruszajcie na trasę klasykiem lub łyżwą. Takiej trasy i atmosfery pozazdrości nam nawet słynna Marit Bjoergen!

P.S. Mamy nadzieję, że nasze kochane Zakopane zadba o przygotowanie profesjonalnych tras do narciarstwa biegowego dla naszej Mistrzyni, a także dla młodych sportowców, którzy chcieliby iść w jej ślady.

 

Łucja Łukaszczyk (Biegówki pod Tatrami) i ZakopanePortal.pl

 

fot. Robert Taperek – sinker@interia.pl

 

Komentuj

Kategorie: AktualnościAtrakcje

Tagi: , , , ,