Odznaka turystyczna

Wśród turystów, którzy odwiedzają Zakopane i Tatry, można znaleźć mnóstwo osób, które uwielbiają przywozić ze sobą pamiątki. Do najpopularniejszych drobiazgów przywożonych z Zakopanego zaliczyć można chociażby pocztówki, zdjęcia, kubki i filiżanki, pluszowe owieczki i poduszki czy inne „wyroby regionalne made in China”. Podczas jednej z wypraw odkryliśmy ciekawą i naprawdę atrakcyjną pamiątkę, którą warto przywieźć ze sobą do domu. Odznaki turystyczne to temat, który powinien zainteresować każdego miłośnika górskich wypraw. 

W każdym schronisku w Tatrach można kupić piękną, metalową odznakę, która przedstawia dane schronisko. Do odznaki dołączana jest kartonikowa karta, na której prezentowane są najważniejsze informacje na temat schroniska, takie jak chociażby dane adresowe czy odrobina ciekawostek. Każde górskie schronisko ma swoją unikalną, niepowtarzalną odznakę, którą można kupić jedynie w danym schronisku lub ewentualnie zamówić przez Internet u producenta (minimum 5 sztuk z danego rodzaju). Naszym zdaniem znacznie większą satysfakcją jest zebranie wszystkich odznak osobiście – przy wizytach w schroniskach tatrzańskich. Cena takiej pamiątki to 9 złotych.

Poza odznakami, które związane są z górskimi schroniskami, można kolekcjonować również te, które przedstawiają przyrodę Tatr czy Zakopane. W kolekcji odznak każdego górołaza powinny znaleźć się chociażby niedźwiedź, kozica, świstak, dziewięćsił czy szarotka, a także Rysy, Giewont i Kasprowy Wierch. Dla tych, którzy wolą spacery po Zakopanem, również przygotowano ciekawe odznaki: Wielka Krokiew, Krupówki czy przepiękną odznakę z wizerunkiem Jana Pawła II.

Odznaka turystyczna GiewontOdznaka turystyczna Jan Paweł II
Dlaczego warto kolekcjonować odznaki tatrzańskie? Przede wszystkim to świetna zabawa i sposób na dodatkową motywację. Odznaki prezentują się naprawdę efektownie i są trwałą pamiątką (nie ścierają się, nie jest łatwo je zniszczyć), którą można wyciągnąć ze swoich skarbów nawet po wielu latach i wrócić wspomnieniami do górskich wypraw.

Taka odznaka, choć jest drobiazgiem, daje mnóstwo radości również dzieciom, które chętnie zbierają odznaki turystyczne, które są dla nich pewnego rodzaju trofeum. Jeśli nie wiesz jak zmotywować swoje dziecko do chodzenia po górach – zaangażuj je w kolekcjonowanie odznak, które będą nagrodą za zdobycie szczytu czy dojście do schroniska. Zapewniamy, że mały miłośnik Tatr wciągnie się w kolekcjonowanie odznak i po wielu latach, już jako dorosły górołaz, chętnie przypomni sobie swoją drogę do zebrania całej tatrzańskiej kolekcji.  Warto dodać, że informacje prezentowane na kartach dołączanych do odznak, to spora dawka górskiej wiedzy, którą maluchom łatwiej będzie przyswoić ucząc się podczas zabawy.

Dla nas – prowadzących ZakopanePortal.pl, odznaki turystyczne to fajna sprawa. Szkoda, że dopiero w ostatni dzień pobytu w Schronisku w Dolinie Roztoki odkryliśmy, że można zaopatrzyć się w taką pamiątkę. W swojej skromnej (na razie) kolekcji mamy: Schronisko w Dolinie Roztoki, kozicę, niedźwiedzia, szarotkę górską. Założyliśmy sobie, że kolejne odznaki schronisk kupimy tylko, jeśli będziemy w danym schronisku nocować, bo być to już byliśmy wszędzie, a trzeba stawiać sobie poprzeczkę odrobinę wyżej!

Zachęcamy Was do zbierania odznak, bo taka pamiątka daje znacznie więcej radości niż kolejny kubek z Krupówek czy kolejna chińska podróbka regionalnych wyrobów. Odznaki turystyczne produkowane są w Polsce i dedykowane są miłośnikom gór, nie tylko Tatr, ale również tym, którzy lubią wypoczywać w Beskidach czy Sudetach. Odznaki są dostępne w schroniskach górskich, na niektórych stoiskach z pamiątkami w Zakopanem oraz na stronie internetowej.

Wszystkie odznaki można obejrzeć i zamówić na stronie: http://odznakaturystyczna.pl

Odznaka turystyczna KozicaOdznaka turystyczna Schronisko Roztoka

Autor tekstu: ZakopanePortal.pl

Komentuj

Kategorie: CiekawostkiPorady górskie

Tagi: , , ,