fot. Fundacja Kukuczki

Maciej Berbeka to jeden z polskich himalaistów, którzy w tym roku jako pierwsi na świecie dokonali zimowego wejścia na szczyt Broad Peak. Wielki sukces polskich wspinaczy zszedł na drugi plan z wiadomych przyczyn – pod szczytem Broad Peak na zawsze pozostało dwóch uczestników wyprawy: Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka. Dziś każdy z nas może wesprzeć Rodzinę Maćka nie tylko słowem, ale również chociażby niewielką darowizną, która zostanie przeznaczona na pomoc Rodzinie himalaisty i szanowanego Ratownika TOPR.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki organizuje  zbiórkę, której przeznaczeniem jest pomoc najbliższym Macieja – żonie i dwóm synom – 14-letniemu Jaśkowi i 23-letniemu studiującemu Frankowi.

Każdy z nas może wesprzeć Rodzinę, która straciła nie tylko ukochaną osobę, ale również głowę rodziny.

Jak pomóc? 

Wpłat dla rodzin tragicznie zmarłego Macieja Berbeki można dokonać w następujący sposób:

  • Przekazując 1 % swojego podatku za 2012 rok wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego tj. 84062 z dopiskiem „Pomoc rodzinie Maćka Berbeki”.
  • Przekazując darowiznę przez stronę Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego, klikając w link:

http://www.fundacjakukuczki.pl/pages/darowizna.php

a następnie wybierając wśród celów: „Pomoc rodzinie Maćka Berbeki”.

  • Wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji ze wskazaniem beneficjenta (Pomoc rodzinie Maćka Berbeki)
    Numer rachunku bankowego: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Dane do wpłat darowizn na cele statutowe Fundacji z zagranicy:

Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa
BIC/SWIFT CODE : BIGBPLPWXXX
IBAN: PL 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

treść pochodzi ze strony: fundacjakukuczki.pl

fot. Fundacja Kukuczki
 

Maciej Berbeka był nie tylko himalaistą, Ratownikiem TOPR, mężem i ojcem. Był również przyjacielem, wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Nigdy nikogo nie pozostawiłby w górach bez pomocy. Urodzony w Zakopanem, sercem, życiem i historią związany z Tatrami. Dokonał pierwszych zimowych wejść nie tylko na Broad Peak, ale również na Manaslu w 1984 roku i Czo Oju rok później. Berbeka to pierwszy człowiek, który przekroczył zimową porą 8 000 m n.p.m. w Karakorum.

Czy warto pomóc? Naszym zdaniem warto. Zostawmy spekulacje, pytania o sponsorów, bezsensowne dyskusje na temat tego po co wsparcie dla rodzin himalaistów. Pod Broad Peak na zawsze pozostał człowiek, który dokonał niemożliwego, który spełnił marzenia milionów, wniósł polskie serce na jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników świata. Nie ograniczajmy się jedynie do podziwu i kilku komentarzy pod wpisami na portalach społecznościowych. Jeśli mamy taką możliwość – okażmy wsparcie bliskim Macieja Berbeki, by wiedzieli, że nie zostali sami w tej trudnej sytuacji utraty najbliższej osoby…

Za każdą pomoc dla Rodziny Maćka Berbeki dziękujemy w imieniu Rodziny, Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki i w naszym imieniu..

 

Komentuj

Kategorie: Z archiwum

Tagi: , , ,