Kategoria: Atrakcje

Rusza baza górska Roztoka

Baza górska Roztoka

Przy schronisku im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki powstała Baza górska Roztoka, która przygotowała dla turystów szeroką ofertę szkoleń i wycieczek dedykowanych zarówno osobom, które zaczynają swoją przygodę z górami i jak i zaprawionym w górskich bojach wspinaczom.

Wyjątkowa wystawa o aniołach w Restauracji Javorina już otwarta!

Anioły pod Tatrami

7 grudnia do zakopiańskiej restauracji Javorina zleciały się z zaśnieżonych szczytów Tatr niemal wszystkie chóry anielskie. Miał bowiem w tym czasie miejsce wernisaż wystawy „Anioły pod Tatrami”, która będzie prezentowana na ul. Strążyskiej 1 do końca stycznia 2014 roku. Przybyli do Javoriny goście mają również możliwość zakupu każdego dzieła sztuki, które najbardziej urzeknie ich swoim […]

Kuźnice to nie tylko kolejka do kolejki

fot. Janusz Bońkowski

Tego wrześniowego dnia pogoda była mocno niepewna, dlatego postanowiłem przełożyć wysokogórskie plany na dzień następny     i odwiedzić Kuźnice, a dokładnie pięknie zrewitalizowany Zespół Dworsko-Parkowy. Nie miał szczęścia w latach powojennych  (należąc do służby zdrowia systematycznie podupadał), ale dzięki funduszom europejskim dzisiaj możemy spacerować alejkami jak kiedyś dawni właściciele. A więc po kolei.

Pozycja góry, czyli dlaczego joga….

fot. Tadasana

… zaczyna się kiedy schodzimy do doliny.. „Zdobywanie gór jest sztuką miłości, motywem tożsamości, tworzeniem siebie”[1]. To jedno z moich ulubionych sentencji o górach. Ulubiona także dlatego, że dokładnie to samo można powiedzieć o praktyce jogi.

Nocne Biegówki na Równi Krupowej

fot. Biegówki pod Tatrami

Narciarstwo biegowe cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem głównie za sprawą Justyny Kowalczyk, która dostarcza nam wielu emocji i radości. Gdy zbliża się zima to w wielu polskich domach rozpoczyna się wielkie oczekiwanie na start sezonu w Pucharze Świata w Biegach Narciarskich. Zmagania naszej Mistrzyni z groźnymi rywalkami z Norwegii czy Szwecji sprawiają, że coraz […]