Kategoria: Karczmy i restauracje

Zięć i Teściowa – czyli dobrany duet w Marzannie

fot. Tomasz Kurp

Postanowiłem napisać parę zdań na temat restauracji Pana Rysia, gdzie ciągle gnębi go i rządzi teściowa czyli o bardzo przyjemnym miejscu  zwanym Marzanna. Chęć odwiedzenia jej zaczerpnąłem z artykułu na ZakopanePortal.pl.

Ryś w Zakopanem? I owszem …

fot. Willa Ryś

Jadąc do Zakopanego mamy sprawdzone miejsca, gdzie można dobrze zjeść ale mimo to, czasami skusimy się na coś nowego. Tym razem padło na restaurację w Willi Ryś na Antałówce.

Babcia i Rysiek czyli kuchnia w rytmie bluesa – Marzanna

fot. Marzanna Zakopane

Słyszeliście już o niezwykłym miejscu, w którym można odkryć zupełnie inną twarz górali i miejscowej kuchni? O Ryśku i jego Teściowej wie już wielu turystów, na forach internetowych i w serwisach z opiniami o restauracjach aż huczy od pozytywnych opinii na temat miejsca, w którym nie zobaczycie kelnerów w regionalnych strojach ani góralskiej kapeli, która […]

Pysznie w „Pychotce”

fot. Pychotka Zakopane

Zakopane to oprócz pięknych widoków, gór i góralskiego stylu pyszne jedzenie. Aromatyczne mięsa, ziemniaki pod każda postacią, kwaśnica, oscypki. Wszystko dobre ale na chwilę. Po kilku dniach takiego jedzenia marzymy o czymś prostym i domowym. Ziemniaki z wody, zwykłe placki ziemniaczane, pierogi czy naleśniki. Z pomocą i takim prostym menu przychodzi lokal „Pychotka”. Każdy kto […]

Jeśli Zajazd to tylko na Pardałówce

fot. Zajazd Furmański

20 minut od centrum Zakopanego w kierunku Nosala położona przy głównej drodze, między pensjonatami oraz kwaterami prywatnymi znajduje się regionalna restauracja „Zajazd Furmański”.