fot. Willa Ryś

Jadąc do Zakopanego mamy sprawdzone miejsca, gdzie można dobrze zjeść ale mimo to, czasami skusimy się na coś nowego. Tym razem padło na restaurację w Willi Ryś na Antałówce.

W drodze na Krupówki mijaliśmy przydrożną tablicę informującą o codziennych promocjach i obiadach dnia. Cena była przystępna (16zł za zupę + drugie danie), menu wyglądało „smacznie” więc pewnego upalnego dnia, zmęczeni żarem lejącym się z nieba odwiedziliśmy „rysia”.

Zaraz po wejściu wiedziałam, że to był dobry pomysł. Restauracja znajduje się na poziomie -1, więc czekał tam na nas przyjemny dla tego dnia chłód. Wystrój góralski i bardzo elegancki. Stoły z długimi wyścielanymi ławami, niewielki bar pięknie ozdobiony dużym ornamentem, wszędzie połączenie drewna i kamienia, schludnie i klimatycznie. Kilka stolików nie powoduje tłoku, ani długiego czasu na oczekiwanie zamówienia. Sam obiad bardzo smaczny, taki jak u mamy. Dla kucharza/ki duży plus za proste i wszystkim znane potrawy.

Za pierwszym razem obsługa bardzo miła szybka. Nie było problemów z zamówieniem i płatnością. Byliśmy zadowolenia więc przyszliśmy raz jeszcze … tym razem było zupełnie inaczej. Poczynając od pogody – burza i ulewa, a kończąc na obsłudze właśnie. Nie wiem czy trafiliśmy tylko na inną zmianę, czy zupełnie nową obsługę ale  młoda kelnerka chyba co dopiero zaczęła swoją pracę. Czas oczekiwania – dwukrotnie wyższy niż za pierwszym razem, problem ze sztućcami, rozlana zupa… na szczęście smak potraw pozostał niezmienny i to zrekompensowało wszelakie niedogodności.

Tak było rok temu. Podczas zakończonej niedawno majówki postanowiliśmy odwiedzić „Rysia” ponownie. Rozczarowania nie było – wszystko nadal na wysokim poziomie. Smaczna pomidorowa i wyśmienite placki z gulaszem na długo  zapełniły nasze brzuchy. Nie byliśmy sami, wszystkie stoliki były zajęte, a to świadczy o dobrej opinii tego miejsca. Dało się wyczuć stałych bywalców, a więc ludzie chętnie tam wracają.

Sama restauracja to tylko część dużego budynku, w którym na piętrach znajdują się pokoje gościnne. Przed budynkiem spory parking oraz ogród z atrakcjami dla dzieci.

Nie wiem czy restauracja działa cały rok ale na pewno jest godna uwagi. Polecam za pyszne jedzenie i bardzo ładny wystrój. Są oczywiście pewne niedociągnięcia, np. otwarte drzwi do kuchni, gdzie widać co robią (lub czego nie robią) kucharki, ale nie czepiam się takich szczegółów.

WILLA RYŚ
ul. Droga na Antałówkę 15
34-500 Zakopane

tel.: 18 20 151 27
Kom. 602460560
e-mail: biuro@willarys.pl

Autor tekstu: ceperka

Komentuj

Kategorie: Karczmy i restauracjeOkiem Internauty

Tagi: , ,