fot. Marek Podmokły

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej gorący okres w roku czyli Sylwester. Codziennie dostajemy mnóstwo zapytań o ceny noclegów pod Giewontem czy prośby o namiary na wolne pokoje czy domki góralskie. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się odrobinę bliżej tematowi świętowania Nowego Roku pod Tatrami i zaprezentować Wam kilka ciekawostek.

 

Jak wynika z raportu portalu Sylwestrowy.plZakopane jest najdroższą lokalizacją na Sylwestra. W mieście Śpiącego Rycerza należy liczyć się z kosztem z przedziału 900-1800 zł za 5-dniowy pobyt wraz z balem. W tej cenie mieści się 5 noclegów (zwykle obiekty noclegowe oczekują od gościa dłuższych pobytów w okresie sylwestrowym) wraz z zabawą na terenie obiektu lub impreza w jednej z karczm.  Wiele restauracji oferuje bogatą ofertę tradycyjnych dań i alkoholi. Gościom przygrywa góralska muzyka, można także spotkać występy taneczne. O północy obowiązkowym punktem programu jest pokaz fajerwerków na tle Tatr, a potem można wrócić do karczmy czy pensjonatu i bawić się do białego rana.

Chętnych na powitanie Nowego Roku w górach nie brakuje – a teraz już bardzo trudno o miejsca w pensjonatach i kwaterach. Ceny w kurortach nadmorskich są nieco niższe niż w górskich. Największe dysproporcje występują w ofertach kwater prywatnych – tam cena może się różnić nawet o 1/3. Wyjątkiem jest Gdańsk, w którym ceny pokoi nie odbiegają od tych w górskich miejscowościach. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt organizowania miejskiej imprezy plenerowej z koncertem Patrycji Markowskiej, która umili Gdańszczanom powitanie 2014 roku.

 

fot. Sylwestrowy.pl

Źródło: www.sylwestrowy.pl/sylwester/w-gorach

 

W Zakopanem wielkich koncertów w centrum miasta nie ma, ale i tak już od wielu miesięcy domki góralskie, hotele czy pensjonaty nie mają wolnych miejsc dla sylwestrowych gości.

Co przyciąga turystów? Niesamowita atmosfera i wręcz bajkowe otoczenie! Góralska muzyka chwyta za serce i zmusza do tańca. Regionalne jedzenie kusi zapachami. To idealne miejsce na zabawę do białego rana! Wbrew pozorom, Sylwester w górach nie musi być drogi. Wynajmując domek czy kwaterę prywatną można zaoszczędzić, szczególnie będąc większą liczbą osób. Liczy się też czas dokonania rezerwacji – im wcześniej, tym lepiej! Bardziej wymagający turyści zadowolą się z pewnością pięknymi hotelami, w których odbywają się sylwestrowe bale. Niektórzy witają Nowy Rok u stóp gór, inni – w samych górach czyli w schroniskach górskich.  Dla miłośników sportów zimowych wybór jest oczywisty. Stoki coraz lepiej dbają o bezpieczeństwo i warunki do jazdy, dlatego przed imprezą sylwestrową i w pierwszy dzień Nowego Roku z pewnością goście Zakopanego nie będą się nudzić.

Ceny są zróżnicowane i w dużej mierze zależą od lokalizacji, atrakcji, ale również od tego z jakim wyprzedzeniem dokonamy rezerwacji. Nie warto zatem odkładać rezerwacji na ostatni dzień. Mnóstwo osób niestety przegapiło odpowiedni moment na rezerwacje noclegów w Zakopanem i obudziło się na początku grudnia. Na forach internetowych czy na fan page ZakopanePortal.pl i innych stron związanych z Tatrami cały czas pojawiają się prośby o pomoc i zapytania od osób, które stwierdziły że jednak chciałyby wybrać się do Zakopanego na Sylwestra. Co ciekawe – na 2 tygodnie przed Sylwestrem pojawiają się pytania o regionalne domki góralskie, najlepiej z kominkiem, w centrum miasta i oczywiście niedrogo! Niektórzy szukają nawet noclegów na 20 osób! Miejsca dla tylu osób i z wymaganiami typu open bar, domek góralski w pobliżu centrum i z kominkiem teraz już na 100% się nie znajdzie – takie obiekty rezerwuje się nawet z półrocznym wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę.

Sylwester na Krupówkach

Ceny sylwestrowe w Zakopanem są bardzo wysokie i nie da się tego nie zauważyć. Jednak co roku Zimowa Stolica Polski oblegana jest przez tysiące turystów, którzy chcą przywitać Nowy Rok na Krupówkach czy w którymś z pensjonatów czy domków zakopiańskich. Rezerwując domki dla większej liczby osób i to z dużym wyprzedzeniem można spędzić Sylwestra pod Tatrami w przystępnej cenie. Decydując się na sylwestrowy pobyt w górach na miesiąc czy dwa miesiące przed – trzeba liczyć się z kosztami, które da się odczuć – o ile uda się znaleźć wolne miejsca.

Warto więc pamiętać na przyszłość by o odpowiednie miejsca noclegowe i wymarzoną imprezę sylwestrową zadbać znacznie wcześniej, by móc spędzić ten wyjątkowy czas w niezapomniany sposób.

Przede wszystkim jednak nie zapominajmy, że najważniejsza jest dobra zabawa w świetnym towarzystwie, a na sylwestrowy wydatek raz na rok można sobie pozwolić!

 

Dane na podstawie Sylwestrowy.pl

fot. Marek Podmokły – Agencja Gazeta

Komentuj

Kategorie: AktualnościNoclegi w Zakopanem

Tagi: , ,