Oszustom STOP!

Sylwester w Zakopanem to marzenie większości osób, które kochają góry. W okresie sylwestrowym w Zakopanem można spotkać ogromne tłumy turystów, którzy chcą przywitać Nowy Rok w miejscu, które staje się coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi, którzy są gotowi nawet na to by przejechać pociągiem całą Polskę, by świętować pod Giewontem. Niestety na zainteresowaniu Zakopanem żerują oszuści, którzy bezwzględnie wykorzystują naiwność turystów…

 

Jak najłatwiej oszukać turystę, który chce spędzić Sylwestra pod Giewontem? Metodą starą i za każdym razem skuteczną! – oferując kwatery w centrum Zakopanego za niezwykle atrakcyjną cenę. Każdy turysta szuka przecież wygodnego noclegu, za niewielkie pieniądze, w miarę możliwości jak najbliżej Krupówek. Czy można więc wymyślić lepszy sposób na sylwestrowy przekręt niż oferowanie zachęcających noclegów?

Na początku grudnia na ZakopaneForum.pl pojawił się pierwszy wpis dotyczący oferty atrakcyjnych noclegów – Apartamenty u Bacy. Zapytano o opinię na temat tych apartamentów, które budziły wątpliwości chociażby z powodu podejrzanie niskiej ceny – 50 zł za osobę w apartamencie praktycznie w samym sercu Zakopanego. Bardzo szybko Forumowicze stwierdzili, że oferta jest oszustwem i że jest to klasyczny przykład działalności naciągaczy, którzy wykorzystują marzenia o wspaniałym pobycie sylwestrowym pod Tatrami.

Z każdym kolejnym dniem w temacie pojawiały się kolejne wpisy osób, które wpłaciły nawet bardzo duże zaliczki właścicielowi oferowanych apartamentów. W ciągu 3 tygodni na forum zarejestrowało się około 20 osób, które poszukiwały informacji i pomocy, a przede wszystkim jakiegoś potwierdzenia, że Apartamenty u Bacy to istniejące kwatery, w których spędzą wspaniałe chwile w gronie znajomych witając Nowy Rok 2012.

Oferta wydawała się naprawdę bardzo zachęcająca – apartamenty na ulicy Orkana i do Tadziaków, nowocześnie urządzone, w cenie od 50 do 70 zł za osobę za dobę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zdecydowało się dokonać rezerwacji. Zwabieni bardzo dobrą jak na sylwestrowy czas ceną, turyści nie zwrócili uwagi na takie nieścisłości jak chociażby brak konkretnego adresu rezerwowanych apartamentów, podejrzanie niskie ceny w porównaniu z innymi ofertami, prymitywnie wyglądająca strona internetowa (którą co ciekawe, nadal można oglądać w Internecie!), identyczne zdjęcia kuchni dwóch z prezentowanych apartamentów, brak zdjęć budynków z zewnątrz, telefon kontaktowy z numerem kierunkowym z Gdańska….

Po analizie strony internetowej okazało się, że powstała ona w październiku 2011 roku czyli zaledwie kilka tygodni przed Sylwestrem. Serwer strony i domena zostały zarejestrowane za granicą. Podobno również odpowiedzi na maile z zapytaniem o dostępność miejsc przychodziły z Holandii, co tłumaczono wypadkiem pracownika na terenie Holandii.

Gdy klienci chcieli obejrzeć oferowane Apartamenty u Bacy otrzymywali informację, że do 22 grudnia apartamenty są zajęte i nie ma możliwości ich odwiedzenia. Dziwne, prawda? Do Bożego Narodzenia apartamenty były zajęte, a w Boże Narodzenie i Sylwestra (czyli w najbardziej gorącym okresie) były wolne? Oczywiście zgodnie z przewidywaniami w dniu 22 grudnia telefon właściciela milczał, potem został całkowicie wyłączony. Forumowicze z ZakopaneForum.pl od razu przewidzieli, że cała oferta to niestety oszustwo, dzięki któremu osoba odpowiedzialna za jego przeprowadzanie wzbogaciła się o kilkadziesiąt a może nawet o kilkaset tysięcy złotych!

Osoby, które powpłacały zaliczki o wysokości nawet 1500 zł, zdecydowały się na to by 22 grudnia pojechać do Zakopanego i sprawdzić czy apartamenty istnieją. Efekty prywatnego śledztwa turystów potwierdziły przypuszczenia pojawiające się na forum. Okazało się, że pod podanymi adresami znajdują się prywatne mieszkania, gabinet weterynaryjny i inne punkty usługowe niezwiązane z oferowaniem noclegów pod Giewontem! Niestety na własne oczy kilka osób przekonało się, że atrakcyjne Apartamenty u Bacy nie istnieją i że kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset osób padło ofiarą perfidnego oszustwa.

Sylwestrowe plany wielu osób, które miały przyjechać do Zakopanego większymi grupami znajomych czy całą rodziną, niestety zostały pokrzyżowane. Większość osób zdecydowała, że nie pojedzie do Zakopanego, bo straciły ochotę na zabawę lub ze względów finansowych. Znalezienie innego miejsca noclegowego wbrew pozorom nie byłoby trudne, ponieważ w wielu miejscach oferowano noclegi ale za większą cenę czy w większej odległości od Krupówek. Wspaniały Sylwester pod Giewontem zmienił się w monotonny, nudny pobyt w domu, a przecież nie o tym marzyły osoby decydujące się na rezerwację noclegów w Zakopanem.

 

Co będzie dalej z Apartamentami u Bacy i z oszukanymi osobami? Większość osób zarejestrowanych na forum zapowiada wizytę na policji i podjęcie odpowiednich kroków prawnych, ale czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Niestety wątpimy w to, że oszustów uda się odnaleźć. Wątpią w to również forumowicze, a nawet niektóre z osób szczególnie zainteresowanych dalszym przebiegiem całej historii.

Więcej na temat Apartamentów u Bacy można przeczytać na forum – Uwaga na Apartamenty u Bacy!

Pamiętajcie, by poszukując noclegów na czas świąteczny czy sylwestrowy, niezależnie czy to w Zakopanem czy w jakimkolwiek innym mieście, stawiać jedynie na sprawdzone i polecane przez innych oferty, które nie budzą żadnych wątpliwości pod względem ceny, adresu, konkretnego wyglądu kwater itp. Warto zabrać się za poszukiwania kwater wcześniej, nawet na kilka miesięcy przed Sylwestrem, przeszukać fora internetowe, porównać oferty a nawet zapytać w Urzędzie Miasta o to, czy dane kwatery są zarejestrowane i czy rzeczywiście pod podanym adresem istnieją miejsca noclegowe.


Komentuj

Kategorie: AktualnościNoclegi w Zakopanem

Tagi: , ,