BERNARDYN Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Jak już pewnie zauważyliście, tak się złożyło że przy każdej okazji staramy się wspierać inicjatywy charytatywne, głównie prozwierzęce. Od dłuższego czasu współpracujemy z Fundacją Bernardyn, która ma pod swoją opieką około 150 psów, w tym głównie tzw. wielkopsów czyli bernardynów. Dziś chcemy opowiedzieć Wam o naszym projekcie, który ma na celu wspieranie podopiecznych Fundacji, która ratuje chore, porzucone, zaniedbane, skrzywdzone bernardyny i inne zwierzęta.

Dlaczego Fundacja Bernardyn? Chyba każdy wie, że w Zakopanem na każdym stoisku można zobaczyć pluszowe bernardyny z beczułką rumu pod szyją. To piękne górskie psiaki, które ratują życie turystów w Alpach, a w Tatrach są jednym z górskich symboli, a także mogą być psami pasterskimi. Poza tym to piękne psy, a Fundacja Bernardyn jest jedną z niewielu, które skupiają się w 100% na pomocy zwierzętom, a nie na pobocznych sprawach, które mogą budzić wątpliwości.

W Fundacji Bernardyn cały czas jest komplet, a nawet spora nadwyżka podopiecznych, którzy potrzebują bardzo dużych środków na miesięczne utrzymanie, leczenie, wyżywienie (tu więcej informacji: Bernardyny – możesz pomóc). Pieniędzy niestety ciągle brakuje, dlatego chcielibyśmy pomóc i właśnie dlatego powstał pomysł stworzenia unikalnego, naprawdę wyjątkowego kalendarza tatrzańskiego na 2015 rok.

Do współpracy przy kalendarzu zaprosiliśmy 12 znakomitych fotografów, których nazwiska ujawnimy w najbliższym czasie, po dopełnieniu formalności. Fotografowie zgodzili się przekazać nieodpłatnie po jednym wyjątkowym zdjęciu – za co już dziś bardzo serdecznie dziękujemy. To wspaniałe, że osoby, które potrafią za pomocą obiektywu uchwycić piękno Tatr, potrafią i chcą również wesprzeć inicjatywę, która ma na celu pomoc zwierzętom. Dziękujemy również Magdalenie Teutenbach, która zaangażowała się w naszą akcję i pomaga na każdym kroku!

Kalendarz z 12 niezwykłymi zdjęciami będzie dostępny już za kilka tygodni, a całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dla Fundacji Bernardyn i jej podopiecznych. Dzięki fotografom i osobom, które zechcą nabyć kalendarz, być może uda się pomóc w częściowej spłacie faktur oczekujących na opłatę czy w zakupie zapasu karmy dla psiaków.

Zapewniamy, że kalendarz będzie wyjątkowy! Rewelacyjne zdjęcia wspaniałych fotografów i szczytny cel sprawią, że będzie to drobiazg warty zakupu.

Poszukujemy sponsorów, którzy pomogliby w opłaceniu kosztów wydruku – pensjonaty, wille, apartamenty, firmy z Zakopanego i okolic – można się z nami kontaktować: redakcja@zakopaneportal.pl   – dla sponsorów mamy miejsce w kalendarzu i w materiałach promocyjnych. Warto włączyć się w akcję i pomóc.

Szersze informacje podamy już wkrótce!

W tym miejscu zachęcamy również do przekazania 1% podatku oraz do wsparcia rzeczowego i finansowego dla:

BERNARDYN
Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych
Biuro: 98-100 Łask, Anielin 51

KRS 0000344864

Bank PKO SA, nr konta:
18 1240 3288 1111 0010 2985 8304
SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL 18 1240 3288 1111 0010 2985 8304                                           paypal: fundacja@bernardyn.org.pl

http://bernardyn.org.pl       BERNARDYN na facebooku

fot. Karina Gajek

Komentuj

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,