Wesołych Świąt!

Wigilijny wieczór… Siedzimy przy wigilijnych stołach z rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy…. sami. Mamy swoje radości, plany i marzenia. Mamy też troski i różne przemyślenia. Co roku życzymy sobie Wesołych Świąt. Przeżywamy bardziej lub mniej ten świąteczny czas. Dla niektórych to najprzyjemniejsze dni w roku, a dla innych zwyczajne dni, które spędza się w pracy lub samotnie. Dziś chcielibyśmy złożyć życzenia odrobinę inne od standardowych, bardziej przemyślane i szczere…

Chcielibyśmy zacząć od podziękowania Wam za życzenia kierowane w stronę ZakopanePortal.pl. To wspaniałe, że choć nie znamy się w realnym świecie, to otrzymujemy od Was przepiękne i szczere życzenia. Dziękujemy nie tylko za wpisy na facebooku, ale również za maile pełne serdeczności i miłych słów.  Wasze słowa potwierdzają, że warto działać, budować coś w tematyce, która nas łączy.

Pragniemy złożenia życzeń naszym Przyjaciołom, których w facebookowym świecie określa się jako fanów. Życzymy Wam zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Życzymy Wam, by Boże Narodzenie było czasem, na który oczekujemy z radością, a nie obowiązkiem, który trzeba „odbębnić”. Życzymy by każdy z Was wykorzystał ten czas nie tylko na świętowanie przy bogato zastawionym stole, ale również na odrobinę refleksji, serdeczności i otwartości na drugiego człowieka. Pamiętajmy, że tuż obok nas może być ktoś, kto nie ma z kim spędzić świątecznych dni, dlatego niech puste nakrycie będzie nie tylko symbolem, ale również prawdziwym miejscem dla kogoś, kto dzięki nam może doświadczyć świątecznego ducha.

Pamiętajmy, by nie tylko w Boże Narodzenie, ale przez cały rok życzyć innym ludziom wszystkiego dobrego, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Drodzy Przyjaciele, otwierajmy nasze serca nie tylko na człowieka, ale również na inne istoty, które potrzebują uwagi i wsparcia. Poznaliście już nas z tej prozwierzęcej strony – dlatego nie zdziwi Was to, że życzymy Wam byście zauważali inne stworzenia boskie – zwierzaki w schroniskach, w fundacjach czy na ulicach, którym warto pomagać. Nie tylko w świąteczny czas, ale przez cały rok pamiętajmy o innych ludziach i o zwierzętach – nie pozwólmy by dzisiejsze czasy i pogoń za pieniądzem przysłoniły nam to, co najważniejsze – miłość, otwartość, gotowość do pomocy. Bierzmy przykład z tych, których podziwiamy…

A podziwiamy Ratowników, którzy również w świątecznym czasie są gotowi do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Nasi kochani Ratownicy o każdej porze, czy to w dzień roboczy czy w dzień świąteczny są gotowi, by nie myśleć o sobie i iść na ratunek. To właśnie Ratownikom GOPR i TOPR pragniemy złożyć życzenia w imieniu ZakopanePortal.pl, a także w imieniu wszystkich naszych sympatyków i wszystkich górołazów.

Kochani Ratownicy, którzy czynnie działacie w górskim ratownictwie, życzymy Wam by każdy z Was mógł spędzać Boże Narodzenie z najbliższymi. Życzymy Wam spokojnych świąt, zdrowia i samych bezpiecznych wypraw górskich. Ze szczerego serca życzymy Wam by tych akcji ratunkowych (i w święta i w całym roku) było jak najmniej i by każda z nich kończyła się powodzeniem. Życzymy Wam i turystom, by świadomość turystów dotycząca bezpieczeństwa i odpowiedzialności w górach rosła z każdym dniem i wpływała na zmniejszanie się liczby wypadków i interwencji ratunkowych.

Naszym Przyjaciołom z Klubu Ratowników i Sympatyków TOPR z Chicago życzymy wielu spotkań w Waszym gronie, wraz z Rodzinami i sympatykami. Wszystkim Ratownikom przebywającym z daleka od Tatr życzymy, by mogli powracać w ukochane Tatry najczęściej jak to możliwe. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, spokoju i pogody ducha,  a także by Wasza klubowa działalność trwała do końca świata i jeszcze dłużej!

Dziękujemy również za przepiękne życzenia świąteczne i za wspaniałą niespodziankę, którą można zobaczyć i usłyszeć na poniższym filmiku. Dziękujemy Wam, kochani Ratownicy!

ZakopanePortal.pl

 

film autorstwa Roberta Stockiego – robertstocki.com

Komentuj

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,