Willa Roztoka Zakopane

Blisko Krupówek ale z dala od codziennego zgiełku.

Daleko do wysokich szczytów ale z Giewontem w zasięgu ręki.

Jeśli chcesz odpocząć i szukasz przyjemnego noclegu to polecam klimatyczną Willę Roztoka.

Willa Roztoka to położony na rogu ulicy Tetmajera i Modrzejewskiej stylowy budynek. Przy dojeździe trzeba uważać i wziąć pod uwagę jednokierunkową ulicę Modrzejewskiej, od której jest wjazd na parking. Te parę metrów można oczywiście przejechać pod prąd ale bardziej ostrożnych ostrzegam. Wiem też, że nie wszyscy widzą znak zakazu wjazdu więc wolę uprzedzić, bo ulica jest dość wąska.

Samo otoczenie budynku to niewielki ogródek i parking ale wszystko zadbane i co ważne – zamykane. Na noc drzwi wejściowe do budynku również są zamykane ale z dostaniem się do środka nawet o późnej godzinie nie ma problemu, gdyż w komplecie kluczy jest również ten do głównego wejścia.

Mała recepcja, zaraz przy wejściu bardzo stylowa i taka trochę recesyjna. Kominek, stary zegar, lampka – wszystko doskonale dobrane do niedużego korytarza.  Na końcu wejście do Sali jadalnej i schody prowadzące na piętra. Na półpiętrach uwagę zwracają duże lustra, kufry, kanapy oraz fotele. Delikatne żółte światło powoduje wyjątkowy klimat tego miejsca.

Sam pokój już trochę mniej stylowy ale pewnie z racji jego niewielkich rozmiarów. Ja akurat miałam taki mały dwu-pokojowy apartament. Jeden pokój duży z małżeńskim łożem, drugi przejściowy z wersalką i TV. Łazienka i przedpokoik z szafą bardzo malutkie ale czyste i schludne, a to przecież najważniejsze.

Posiłki podawane w Sali na dole. Stoliki różnej wielkości – na środku okrągłe, pod ścianą tradycyjne. Śniadania to szwedzki stół, obiadokolacje podawane były do stolika. Ogólnie wszystko smaczne, jednak dla niektórych porcje mogły być trochę małe. Z drugiej strony to może i dobrze bo dzięki temu znalazło się jeszcze miejsce na ciepłego oscypka i grzane piwo na Krupówkach.

Willa Roztoka  znajduje się w odległości ok. 5 minut od Krupówek ale za to Giewont jest prawie na wyciągnięcie ręki. Bliskie zabudowania zasłaniają partię lasu i zza dachów promieniście wygląda szczyt. Z drugiej strony, najlepiej wieczorem bardzo ładnie widać oświetlony stok Gubałówki.

Ogólnie weekend spędzony „willowo” bardzo mi się podobał. Wszędzie blisko ale jednocześnie z dala od codziennego gwaru na najbardziej znanej ulicy w Tatrach. Polecam w szczególności osobom starszym i rodzinom z dziećmi, z racji niewielkiego ruchu samochodowego na pobliskich ulicach.

Stan na maj 2011

http://www.roztoka.zakopane.pl/

Willa „ROZTOKA”, ul. Tetmajera 26, 34-500 Zakopane

Rezerwacje i informacje w
godz. 9:00-21.00 pod numerem
Tel. 18 201 53 33
Tel./Fax. 18 206 42 62

Autor tekstu: ceperka

Komentuj

Kategorie: Noclegi w ZakopanemOkiem Internauty

Tagi: , ,