ZakopaneForum.pl

16 luty 2009 roku to dzień, w którym w polskiej przestrzeni internetowej pojawiło się zupełnie nowe forum dyskusyjne – ZakopaneForum.pl. Jak sama nazwa wskazuje – chodzi o forum, na którym można podyskutować na różnorodne tematy związane z Zakopanem. Hasło przewodnie forum to „Tatry i Zakopane – nasz raj na ziemi”. Czy można się z tym hasłem nie zgodzić? Zapewniamy, że 100% osób zarejestrowanych na forum zgadza się z treścią forumowego hasła. 

Forum zostało stworzone przez i dla ludzi z pasją, którzy kochają Tatry i Zakopane. Każdy kolejny dzień to kolejne osoby pojawiające się na forum. Niektórych może zdziwić fakt, że aktualnie na forum mamy „jedynie” 500 zarejestrowanych użytkowników, ale my wychodzimy z założenia, że liczy się jakość a nie ilość osób. Po co nam kilka tysięcy zarejestrowanych osób skoro większość z nich to reklamiarze czy osoby, które tylko założyły konto a wcale z niego nie korzystają? Nie chodzi nam o statystyki, a o aktywnych i naprawdę fajnych ludzi. Dzięki temu, że forum jest niewielkie – klimat jest naprawdę świetny, ale o tym za chwilę…

Skąd pomysł na to, by otworzyć forum o Zakopanem? Można powiedzieć, że był to czysty spontan. W głowie naszej Administatorki urodził się pomysł, by uruchomić własne forum. Pojawiło się pytanie „na jaki temat?”. Odpowiedź była prosta – „przecież Tatry to moja miłość, więc może warto spróbować poznać innych ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach?”. I… udało się! Forum otworzono, włożono w nie sporo czasu i pieniędzy, ale opłaciło się (i nie mamy tu na myśli opłacalności w sensie finansowym!).

Każdy dzień rozwoju forum obfitował w nowych forumowiczów, nowe tematy, nowe informacje i opinie. Nie obyło się bez problemów i różnych trudności, ale dzięki wytrwałości i zaangażowaniu oraz dzięki osobom, które zZakopane Forumaczęły się angażować w tworzenie forum, udało się stworzyć miejsce, w którym ludzie czują się jak w domu. Klimat, o którym już wspomnieliśmy, jest naprawdę przyjazny i można powiedzieć, że rodzinny. Wiele osób każdego dnia odwiedza ZakopaneForum.pl chociaż na chwilę, by sprawdzić aktualne informacje, porozmawiać ze znajomymi z forum czy po to, by po prostu odstresować się i oderwać myśli od codzienności. Dzięki forum można chociaż przez chwilę poczuć się jakbyśmy byli w Tatrach!

Wśród forumowiczów nawiązały się znajomości, prawdziwe przyjaźnie a nawet pojawiła się miłość. Osoby z forum spotykają się nie tylko na stronach forumowych, ale również na facebooku, rozmawiają na gg, a nawet jeśli jest taka możliwość – spotykają się na żywo. Zastanawiacie się jak to możliwe? Wszyscy na forum kochamy góry, Tatry i Zakopane, mamy podobne zainteresowania i pasje, mamy wiele wspólnych tematów. Każdy z forumowiczów to osoba o otwartym sercu i umyśle – otwarta nie tylko na Tatry, ale również na ludzi, którzy kochają góry. Wspólnych tematów nie brakuje. Oczywiście jak w każdej relacji międzyludzkiej zdarzają się drobne nieporozumienia, kłótnie czy nawet drobne afery (chociażby afera naklejkowa – za którą jeszcze raz przepraszamy Tatrzański Park Narodowy), ale to normalne wszędzie tam, gdzie występują interakcje międzyludzkie. Wielu nowych forumowiczów przyznaje, że długo nas obserwowało i podczytywało, aż w końcu postanowili się zarejestrować i oficjalnie dołączyć do naszego forum właśnie dlatego, że poza sporą dawką informacji o Tatrach i Zakopanem, można u nas liczyć na rodzinną i serdeczną atmosferę. U nas nie ma moderatorów takich jak na innych forach, którzy chcą rządzić i ustawiać forumowiczów wg własnego widzimisię. U nas nie ma równych i równiejszych – u nas wszyscy są równi i dbamy o to, by nikt nikogo nie obrażał czy lekceważył.

Jako ZakopaneForum.pl organizujemy zloty czyli spotkania forumowiczów. Pierwsze odbyło się w kwietniu 2011 roku w małym, bo tylko pięcioosobowym gronie (plus dwie osoby towarzyszące), a II Zlot ZakopaneForum.pl odbył się we wrześniu 2011 roku i uczestniczyło w nim ponad 20 osób! Spędziliśmy ze sobą naprawdę wspaniały czas, pochodziliśmy po górach. Czas spędzany razem można nazwać czasem spędzanym w rodzinnym gronie, bo właśnie tak się czujemy – jak rodzina, która kocha Tatry. W Śmigło/ZakopaneForum.plnajbliższych planach mamy Forumowego Sylwestra w Zakopanem, w którym weźmie udział 10 osób – dziesięcioro przyjaciół, którzy poznali się na małym forum, które ma wielką moc – potrafi łączyć ludzi i ich dusze!

Nasza forumowa rodzina otwarta jest na każdą kolejną osobę, której pasją są Tatry. Nie ma znaczenia czy chodzisz po górach od 10 lat czy byłeś tam tylko raz. Mile przyjmiemy również osoby, które dopiero mają zamiar pojechać do Zakopanego i poznać Tatry. U nas każdy, kto interesuje się Tatrami, będzie mile widziany. Na wiek również nie zwracamy uwagi. Nie ma znaczenia czy masz 16 czy 80 lat! U nas każdy znajdzie coś dla siebie – czy to typowo górskie tematy, czy konkursy z nagrodami, czy zabawy takie jak górskie rymowanki, czy fotograficzne zagadki górskie. Propozycje nowych forumowiczów również są mile widziane, bo przecież forum budujemy wspólnie!

Jakiś czas temu na forum zrodziła się propozycja stworzenia portalu o Zakopanem i stąd współpraca ZakopaneForum.pl z ZakopanePortal.pl. W sumie ciężko powiedzieć czy portal jest częścią forum, czy forum częścią portalu. Obie strony tworzone są przez tych samych ludzi – grupę młodych duchem osób, w sercach których można znaleźć mnóstwo miłości do pięknych Tatr. Ty również możesz stać się częścią naszej forumowej i portalowej rodziny. Zapraszamy do zarejestrowania się na forum dyskusyjnym o Zakopanem i Tatrach i do aktywności, a także do współtworzenia treści na nasz portal. Razem możemy więcej! Razem możemy stworzyć kawałek naszego tatrzańskiego świata w sieci, którym możemy dzielić się z innymi miłośnikami tatrzańskich wypraw i wypoczynku w Zakopanem!

 

 

Komentuj

Kategorie: Ciekawostki

Tagi: , , , ,