Krynica dla aktywnych: wyprawa na Jaworzynę

Jaworzyna Krynicka to jeden z ciekawszych szczytów, jakimi może się pochwalić Beskid Sądecki. Kto chce spędzić ciekawe wczasy w rejonie Krynicy, ten z pewnością chętnie skorzysta z możliwości zdobycia tej góry. Wycieczki w jej rejon ułatwia turystom gęsta sieć szlaków pieszych, dzięki którym można dopasować wędrówkę do swych możliwości czasowych oraz kondycyjnych. Czy warto zdobywać ten szczyt? Tak. Jaworzyna Krynicka to góra pełna atrakcji, a wycieczki po jej zboczach dla każdego z nas staną się wspaniałą przygodą.

Co możemy zobaczyć?

Jaworzyna Krynicka przyciąga uwagę samą swą wysokością. Osiąga ona 1114 m. n. p.m. i jest najwyższym szczytem we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Mimo znacznej wysokości, góra ta może się pochwalić łagodnymi stokami. To dzięki nim stała się atrakcyjnym celem dla miłośników sportów zimowych, którzy chętnie trenują tu w okresie zimowym. Trasy zjazdowe oraz wyciąg to ważne atrakcje, jednak nie tylko nimi może się pochwalić Jaworzyna Krynicka.

W tym roku wolisz wybrać się na wakacje nad polskie Morze Bałtyckie? W takim razie warto zainteresować się Krynicą Morską – więcej o atrakcjach turystycznych w Krynicy Morskiej na https://krynicamorska24.pl/.

Górskie noclegi

Kto chce znaleźć noclegi w górach, ten może skorzystać z gościnności tutejszego schroniska. Zaczęło ono swą działalność w 1934 roku i do dziś pozostaje jednym z najważniejszych punktów na mapie Beskidu Sądeckiego. W czasie wycieczki po zboczach Jaworzyny Krynickiej warto też zajrzeć do sąsiadującego ze schroniskiem muzeum. To Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, zajmujący się dokumentowaniem i upowszechnianiem wiedzy na temat rozwoju ruchu turystycznego w Beskidzie Sądeckim.

Wczasy w tak pięknych górach, jak Beskid Sądecki, to wyjątkowa atrakcja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Piesze wycieczki w rejonie Jaworzyny Krynickiej mogą się przecież dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem, a wrażenia związane z taką wyprawą na długo pozostaną w naszej pamięci.