Mapa Szczytów do zdobycia w Tatrach – popularne i łatwo osiągalne.

Tatry przyciągają każdego roku tysiące turystów, nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Nic dziwnego, ponieważ nasze góry charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem i interesująca fauną i florą. Najważniejszy jest jednak fakt, że w Tatrach swoje pierwsze kroki mogą stawiać zarówno początkujący piechurzy bądź wspinacze, jak i ci bardziej doświadczeni. A jest co zdobywać, gdyż na dostępnych szlakach turystycznych znajduje się ponad 100 górskich szczytów, w tym ponad połowa to dwutysięczniki.
Turystom z Tatrami kojarzą się głównie Giewont, Morskie Oko i Rysy. Jednakże, w poniższym zestawieniu chcemy zaproponować kilka tras odpowiednich dla osób zaczynających przygodę z górami, a zdecydowanie mniej popularnych. Pozwoli to w pełni cieszyć się pięknem górskich krajobrazów, chociaż nie gwarantuje całkowitego braku tłumów na trasach.

1) Gęsia Szyja [1490 m. n.p. m.]

Trasa zdecydowanie polecana dla początkujących turystów, która jednakże pozwoli złapać bakcyla górskich wędrówek. Warto w drodze na szczyt zahaczyć o Rusinową Polanę, z której roztacza się przepiękny widok na kilkadziesiąt tatrzańskich szczytów. Dotrzemy tam z parkingu na Wierchu Poroniec w niecałą godzinę, a stamtąd po wybraniu zielonego szlaku tylko trzydzieści minut dzieli nas od zdobycia szczytu Gęsiej Szyi.

2) Sarnia Skała [1377 m. n.p. m.]

Sarnia Skała przyciąga turystów wspaniałym widokiem na Zakopane z jednej strony, z drugiej zaś na pionowe skały Giewontu. Ponadto, szlak prowadzi przez malownicze doliny, w których warto zatrzymać się na krótki odpoczynek i kontemplacje otaczającej nas przyrody. Na Sarnią Skałę możemy dostać się kilkoma trasami, my jednak początkującym turystom polecamy szlak żółty, który prowadzi z Doliny Białego. Ostatnie kilkadziesiąt metrów to czarny szlak z Czerwonej Przełęczy, jednakże wbrew pozorom trasa nie sprawia trudności nawet niedoświadczonym turystom.

3) Nosal [1206 m. n.p. m.]

Najniższy szczyt w naszym zestawieniu, jednakże stosunkowo niedużą, jak na górskie warunki wysokość, rekompensują widoki rozpościerające się na Podhale oraz inne szczyty. Z tego też powodu trasa jest polecana początkującym albo wręcz niedzielnym turystom, gdyż całą drogę od Zakopanego (przystanek Murawica) do skalnej grani możemy przejść w lekko ponad godzinę.

Ceny podane w serwisie są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT (23%).
1 pkt (punkt) na zakup tekstów = 1 zł netto (bez VAT 23%).